SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skedar 14114342
nr 1411 4342
Skedar
9st, silver, 1800-tal. Längd: 14 cm, Vikt: ca 115 g.
Kondition: slitage
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 19:54:33
16/8 16:10:22
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver